Použitý textil NEPATŘÍ na lavičku, ale do zeleného kontejneru na textil!

V nejmenované ulici v Mostě si někdo možná chtěl zřídit „sekáč“ s oblečením, nicméně… použité oblečení má směřovat do zelených kontejnerů na textil – to kde jsou umístěné lze zjistit v mapě umístění nádob v Mostě.

Do kontejnerů na textil PATŘÍ ať už nové či použité, anebo nevyhovující oděvy vždy uzavřené v pytli nebo igelitové tašce.

Vhazujte vždy pouze ty oděvy nebo textilie, které je ještě možné dále nosit/používat. Nevhazujte vyloženě obnošené kusy šatstva, roztrhané, znečištěné nebo jinak znehodnocené kusy nebo spodní prádlo. Ty vhazujte do směsného odpadu!

Do kontejnerů na textil naopak NEPATŘÍ mokrý a extrémně špinavý textil, dále koberce, molitany, peřiny a polštáře či spacáky. A ani záclony nebo kožichy.

Co se pak s obsahem zelených kontejnerů děje dále?

Třicet převážně zelených kontejnerů v Mostě má na sobě obrázek klokana, aby bylo zřejmé, že jejich využití podpoří děti v zařízeních Fondu ohrožených dětí. Kromě materiální podpory proto projekt KlokTex.cz přispívá z každého kilogramu odevzdaného materiálu částkou 1,- Kč přímo na transparentní účet FOD.

Takže proto použitý textil nepatří ani na lavičku ani do černých kontejnerů, ale patří do kontejnerů zelených a díky tomu pomáháme jiným. Děkujeme.

Sdílet tento příspěvek

Související články