ODPADOVÝ SERIÁL „MÉNĚ ČASTÉ DRUHY ODPADŮ A KAM PATŘÍ“ – část 2: KOVY

Do šedých kontejnerů na kovy (pokud jsou v dosahu) patří plechovky od nápojů. To už ví každý z nás. Ale patří do nich i další kovové obaly, které se v domácnosti vyskytuji a které můžeme vidět na přiložených fotografiích. PATŘÍ tedy do nich např. i:

– obaly od pochoutek pro domácí mazlíčky

– konzervy od ovoce či zeleniny

– obaly od paštiky

– kovová víčka a zátky od sklenic a lahví

– alobal

Nicméně tento druh odpadu je možné v našem městě třídit (tam kde šedivé kontejnery na kovy zatím nejsou) společně s plasty a lze je vhazovat do ŽLUTÝCH kontejnerů na plasty. Na třídící lince koncového zařízení skládky Celio jsou od plastů plechovky odděleny, ty následně putují k dalšímu zpracování a ve finále jsou z nich opět vyrobeny např. nové obaly na nápoje.

Věděli jste, že hliník má životnost přes 80 let? Během této doby neztrácí v klimatických podmínkách na svých vlastnostech. Vyplatí se jej proto recyklovat, protože spotřeba energie je při tom o 95 % nižší, než když se musí vytěžit z rudy.

Děkujeme za to, že nám pomáháte třídit i tento druh odpadu a tím pádem snižovat hmotnost odpadu v černých kontejnerech na směsný komunální odpad a ještě ke všemu chránit životní prostředí.

Kde jsou konkrétně umístěné šedé kontejnery (nejenom) v mosteckých ulicích, si lze prohlédnout v mapě kontejnerů.

Sdílet tento příspěvek

Související články