Jak na objemný odpad?

Nejprve si řekněme, co objemný odpad vlastně je. Jedná se o odpad, který nelze vhodit (nevejde se) do „normálního“ černého kontejneru na směrný komunální odpad. Klasickými příklady jsou například části funkčního či rozbitého nábytku, dále koberce, sedačky, matrace, lina a další vybavení domácností.

jak tedy naložit s objemným odpadem?

Určitě NE takto!!!!!!!!!!!!!!!!!

Správná řešení odložení tohoto druhu odpadu jsou v zásadě dvě. V prvním případě je k dispozici 15 ksvelkobjemových kontejnerů, které jsou pravidelně a postupně přistavovány na 61 stanovišť do ulic Mostu – viz harmonogram rozmístění. Anebo jako druhou možnost, lze využít služeb Sběrného dvora v Zahradní ulici, který je otevřen každý den od 9:00 do 18:00 hodin. Tam může každý občan města Mostu BEZPLATNĚ uložit veškerý odpad, který nepatří nebo nesmí být uložen do nádob na komunální odpad, tzn. objemný odpad, např. lednice, vyřazené televize, baterie, akumulátory, oleje, nábytek, bytové jádro, okna.

Věděli jste, že odložit nepotřebnou nebo nefunkční věc před dům a pohodit ji k popelnicím je nejenom nesprávné řešení, ale jedná se navíc o PŘESTUPEK, který je pokutován?

Děkujeme, že nám pomáháte třídit i tento druh odpadu!

Sdílet tento příspěvek

Související články