Jak správně třídit elektroodpady?

Elektrodpady, včetně použitých baterií, patří do červených kontejnerů, kterých v Mostě je díky smlouvě s ASEKOL s.r.o. umístěno celkem 11 takových kontejnerů – viz mapa kontejnerů.

Do 11 červených kontejnerů umístěných ve městě Most PATŘÍ drobná elektrozařízení jako kalkulačky, rádia, myši, telefony, elektronické hračky a baterie.

NEPATŘÍ do nich televizory, monitory, zářivky, úsporné žárovky. Menší (fén, holicí strojek…) patří do červených kontejnerů, ty větší, které se tam samozřejmě ani nevejdou (TV, pračky…) patří do sběrného dvora. Větší elektrozařízení odevzdejte na sběrném dvoře na adrese ul. Zahradní č.p. 104, tel: 724 230 302.

Více informací o problematice a třídění elektroodpadu najdete na stránkách společnosti ASEKOL anebo na webu www.cervenekontejnery.cz.

Věděli jste, že 14. října 2023 je Mezinárodní den elektroodpadu? Při této příležitosti je možnost zúčastnit se ve spolupráci s Národním technickým muzeem tradičního Recyklačního víkendu, kdy mohou zájemci online nabízet své historické kousky a muzeum z těchto spotřebičů vybírá zástupce do své sbírky.

Sdílet tento příspěvek

Související články