Jak správně na třídění PLASTŮ

Asivšichni už víme, že plasty třídíme do žlutých kontejnerů. V domácnosti můžeme na plastový odpad využít speciální třídící sety s logem kampaně #PPROČISTŠÍMOST, které jsou k vyzvednutí ZDARMA v mosteckém Turistickém informačním centru.

A protože už víme jak a kam třídit, tak si řekneme několik věcí, které ještě třeba až tak všeobecně známě nejsou:

  • vymývání kelímků není pro zpracování nutné, stačí je pořádně vyškrabat. Pokud chceme kelímky umýt z důvodu delšího skladování v domácnosti, neměli bychom využívat čistou vodu, ale třeba vodu po mytí nádobí.
  • před vyhozením bychom měli PET lahve zmáčknout nebo sešlápnout, aby nezabíraly příliš místa v koši a následně v kontejneru.
  • silně znečištěné plastové obaly (např. od jídla) patří do směsného komunálního odpadu (černých kontejnerů). Lehce znečištěný box však můžeme bez obav vytřídit do nádoby na plast.
  • do žlutých kontejnerů na plasty PATŔÍ i nápojové kartóny od mléka, džusů apod.
  • plasty v žádném případě NEPATŔÍ do přírody. V oceánech se díky proudům vytváří velké „ostrovy“ tvořené plastovým odpadem.

Věděli jste, že v Tichém oceánu je plující „Ostrov plastů“ o velikosti 1,6 mil km2, což představuje trojnásobek rozlohy Francie a jedná se o množství cca 100 miliónů kg plastů?

Sdílet tento příspěvek

Související články