Vybité baterie jsou sice odpad, ale dají se dobře znovu využít!

Ikdyž se to možná nemusí někomu zdát, tak použité baterie jsou odpadem, se kterým se dále ještě dá pracovat a vytěžit z nich suroviny použitelné pro další výrobu. Suroviny z nich získané (viz grafika níže), lze použít například pro výrobu turbín, kovových konstrukcí, akumulátorů, elektrických vodičů a chladičů, střešních okapů, popelnic, autobaterií, nástrojové oceli, dobíjecích i běžných baterií, sklokeramických varných desek, až po příbory, CD/DVD disky, mince, kosmetiku či dokonce šperky.

Takže je v žádném případě nevhazujeme do černých kontejnerů, ale do nádob k tomuto účelu přímo určených. Ať už v prodejnách elektro, resp. kdekoliv kde baterie prodávají, anebo do sběrových nádob, jako je třeba v budově Magistrátu ve stupních prostorech (viz foto).

Další místa, kde je možné použité baterie vyhodit, si lze prohlédnout v interaktivní mapě na tomto odkazu: https://mapa.ecobat.cz/

Věděli jste, že v průměru má každá rodina doma až 15 ks tužkových baterií, umístěných v různých dálkových ovladačích apod.?

Chceme vám poděkovat za třídění tohoto druhu odpadu, protože za přispění jak vás občanů, tak zaměstnanců Magistrátu, se podařilo za posledních 6 měsíců sesbírat do nádoby MAXITUBE umístěné při vstupu do budovy celých 101 kg použitých baterií!!!

Sdílet tento příspěvek

Související články