Třídíme i použité kuchyňské oleje a tuky

Nejen odpady jako jsou papír, sklo, či plast se daří třídit a recyklovat… Dalším druhem, který nemusí skončit v černé popelnici, resp. v tomto případě v kanalizaci, jsou oleje a tuky, na kterých v domácnosti smažíme.

Byť se to třeba nezdá, ale prakticky všechny kuchyňské použité oleje a tuky z domácností lze recyklovat a ty tak můžou znovu posloužit. Stačí je doma postupně slívat do obyčejné PET láhve a až je plná, tak ji odnést do některého z 30ti kontejnerů umístěných po Mostě. 

Kontejnery, do kterých lze v Mostě kuchyňské oleje vhazovat, jsou menší, než klasické „popelnice“, mají černou barvu a kulatý otvor na vhazování (viz. foto). Mapa umístění odpadových nádob v Mostě.

Pozor, do těchto kontejnerů v žádném případě nepatří žádné technické či motorové oleje!!! – ty patří na sběrný dvůr.

Tříděním olejů se předcházíme ucpání odpadního potrubí a navíc pomáháme šetřit životní prostředí!

Například v loňském roce 2023, se podařilo v Mostě vytřídit celkem 3761 litrů použitých olejů a tuků, které tak neskončily v kanalizaci. Dokonce v meziročním porovnání s rokem 2022 je to více jak o 500 litrů více.

Věříme, že s pomocí nás všech toto číslo bude v tom nadcházejícím roce ještě vyšší. Tak jako tak je vidět, že i ve třídění tohoto druhu odpadu se zlepšujeme. Děkujeme.

Sdílet tento příspěvek

Související články