Sběrný dvůr – místo k odložení nepotřebných věcí

Když Vám doslouží sedačka, stůl, polička, koberec, službu vypoví lednička, pračka, mikrovlnná trouba i koupelna už potřebuje nový kabát včetně záchodu, řeší se nejprve výběr a koupě nového. A než nová výbava domácnosti bude na svém místě, musím se vyřešit výbava stará.  A NEJ místo pro tento účel je SBĚRNÝ DVŮR, který má v našem městě otevřeno 7 dní v týdnu od 9.00 do 18.00 hod. Ano musí se vyřešit jak již nechtěnou nebo nefunkční věc z domácnosti dopravit na sběrný dvůr, ale když je to běžná součást pořízení nové věci (dovoz si zaplatím nebo řeším svépomocí), tak i v tomto případě by to měla být běžná součást.

Vynést již nepotřebnou nebo nefunkční věc před dům a odhodit ji k popelnicím je nesprávné řešení a navíc se jedná o PŘESTUPEK, který je pokutován.

Všechny nepotřebné a nefunkční věci, které přivezete na sběrný dvůr, kde je od vás ZDARMA oproti občanskému průkazu pracovníci sběrného dvora převezmou, pak následně pracovníci roztřídí.

Některé již nepoužité věci se ihned nestávají odpadem, ale produktem zpětného odběru, který je dále využíván pro novou výrobu a neskončí tak na skládce, ale poslouží dále novým potřebám. Jedná se především o elektrospotřebiče, jejichž součástky jsou recyklovány a dále používány. Pakliže jakýkoliv elektrospotřebič vyhodíte jen k popelnici, je bohužel „někým“ rozebrán a již nejde využít ke zpětnému odběru a bohužel už jen znečišťuje město a stává se odpadem, který končí na skládce.

Sběrný dvůr v Mostě

Adresa: Zahradní 104/1, 434 01 Most

Provozní doba: pondělí – neděle od 09:00 do 18:00 hodin

Telefonní kontakt: 724 230 302

Sdílet tento příspěvek

Související články