Multikomoditní sběr v Mostě


Možná už vás někdy napadla otázka, kam vyhodit (vytřídit) plechovky od nápojů či konzervy, když ve vašem okolí není šedý kontejner přímo na kovy? Anebo, do jakého vlastně kontejneru patří kartóny od mléka, vína apod.?

Obě otázky mají jedno a to samé řešení – do PLASTŮ! Ano, možné je to díky pojmu z titulku tohoto článku (multikomoditní), kdy u nás v Mostě můžeme jak plasty, tak kartóny od nápojů, ale i plechovky (pokud není v dosahu kontejner na kovy, případně je plný) třídit do žlutých kontejnerů na plasty.

Důvodem pro zmiňované řešení je skutečnost, že vždy záleží na možnostech „koncového zařízení“. To je to místo, kam se daný druh odpadu sváží. V našem případě je výhoda, že koncové zařízení, kam jsou sváženy mostecké odpady, disponuje třídící linkou, která dokáže všechny tři druhy (plast/karton/plechovky) bez problémů oddělit a následně s nimi pracovat samostatně.

Přednosti multikomoditního sběru jsou zásadní a v našem zahuštěném městě skoro až nutností, protože díky „společnému sběru“ dochází k úspoře místa na stanovištích a rovněž nákladů za svozy.

Děkujeme, že nám pomáháte třídit i tyto druhy odpadu. #pročistšímost

Sdílet tento příspěvek

Související články