Jak správně třídit elektroodpady?

V Mostě je díky smlouvě s ASEKOL s.r.o. umístěno 11 červených kontejnerů pro drobná elektrozařízení a baterie. Nyní občané mohou tyto předměty odevzdat v těchto kontejnerech, rozmístěných na 11 místech, místo návštěvy sběrného dvora.

Do 11 červených kontejnerů umístěných ve městě Most patří drobná elektrozařízení jako kalkulačky, rádia, myši, telefony, elektronické hračky a baterie. Nepatří sem televizory, monitory, zářivky, úsporné žárovky. Menší (fén, holicí strojek…) patří do červených kontejnerů, ty větší, které se tam samozřejmě ani nevejdou (TV, pračky…) patří do sběrného dvora. Větší elektrozařízení odevzdejte na sběrném dvoře na adrese ul. Zahradní č.p. 104, tel: 724 230 302. Více informací najdete na stránkách společnosti ASEKOL, www.asekol.cz a www.cervenekontejnery.cz.

Kam s použitými bateriemi

Je dobré vědět, že díky recyklačním procesům baterií lze získat poměrně hodně použitelného materiálu. Z jedné tuny tužkových baterií lze získat zhruba 167 kg oceli, 210 kg zinku, 205 kg manganu, 15 kg niklu a mědi.
Pro sběr použitých baterií lze využít rovněž i dalších kontejnerů, které jsou umístěny např. v Městské knihovně Most, v Penzionu pro seniory v Komořanské ulici a nově v budově Stavebního bytového družstva Krušnohor.

PATŘÍ

malé přístroje: mobily, fény, žehličky, varné konvice, kávovary
baterie

NEPATŘÍ

televizory monitory
autobaterie
zdravotnický materiál

Zdroje:

Umístění kontejnerů

Nenašli jste odpověď na Vaší otázku?
Máte nějaké připomínky?